Arşiv
0

Kasımpaşa Spor Taraftarları Ayaklandı!

Kasýmpaþa eski logo

Bağımsız Taraftar Platformu olarak bilinen ve “Kasimpasaliyiz.biz” internet sitesinden yapılan açıklamada Futbol Federasyonu’ndan değişikliğin duyurulmasına da tepki gösterildi.

‘Hayırdır’ başlığıyla yapılan açıklamada, “Genel Türk futbolunun resmi temsilcisi Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesi üzerinden kulübümüzün armasını, şanlı armamızın dışında bir logo kullanarak yayınlamaktadır. Daha önce sanal ortamlarda hiçbir zaman kullanılmayan bu arma, belli ki yeni oluşturulmuş ve TFF yetkililerine iletilmiştir.” denildi.

Kasımpaşa taraftarları olarak, yeni oluşturulan yönetim kuruluna daha ilk günlerden ve iyi yoldayken sırt çevirme gibi bir düşünce içinde bulunmamayı kendilerine ilke edindikleri belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ama kim olursa olsun bu takımın yaklaşık bir asırlık şanlı armasını değiştirmeye hakkı yoktur. Şanlı Türk Bayrağımız ve kulübümüzün ismi saçma bir şekil üstüne koyulmuş, enteresan bir çapa işareti tema olarak kullanılmıştır. Gazanfer Bilge’nin ve bu arma için terinin son damlasına kadar savaşan diğer sporcularımızın büyük emekleri sonucu oluşan armamıza Kasımpaşa taraftarları olarak sahip çıkmak en büyük hakkımızdır.

Bu bir saçmalıktır ve böyle bir yanlışa düşenler varsa bunu en kısa zamanda düzeltmek zorundadır. En kısa sürede kulüp yetkililerinden bir açıklama beklemekteyiz. Aksi halde Kasımpaşa taraftarları olarak, bu konu hakkında neler yapmamız gerektiğini masaya yatırırız. Bizim armamız bu ülkenin en önemli armalarından birisidir ve hiçbir güç bunu değiştiremez. Bu cesareti kendinde bulanlar varsa bu hatadan en kısa sürede dönerek, bu semtin insanlarının sabrını zorlayacak işlerden vazgeçsinler.”

Kasımpaşa’da yapılan Arma değişikliği sonrası ayağa kalkan semt halkının protestolarına rağmen kulüple yapılan görüşmeler sonucu yeni armanın kullanılacağının netleşmesinden sonra, Kasımpaşa taraftar grupları kendilerini fesh etme kararı aldı.

Yıllardır armalarının peşinde koşan üç önemli tribün grubu yaptıkları açıklamalarla kendilerini feshettiklerini duyurdu. Arma Altı, Stad Üstü ve Apaçiler taraftar grupları faaliyetlerini durdurma kararı alırken, bazı taraftar oluşumlarının da benzer kararlar almasının söz konusu olduğu belirtildi.

Kasımpaşa Spor taraftarlarından gelen mesajlarda ise;

armamadokunma tepkimiz çığ gibi büyüyor;

Semtimizde 20.000 – 25.000 arası nüfusu olduğu bilinen Akseki yöresinden ilk tepki semtimizde ilk kurulan dernek olan ASUDER (Akseki Süleymaniye Kültür ve Yardımlaşma Derneği ) den geldi. Diğer derneklerin ise ilerleyen günlerde ortak bir açıklama yapması beklenmekte.

Asuder Yönetim Kurulu Adına Alkan Süzen;

1930’lu yıllardan bu yana Memleketimiz Aksekiden, semtimiz Kasımpaşaya yoğun bir göç yaşanmıştır. 80 yıllık Kasımpaşalı olmak bizlere İstanbulun verdiği en güzel hediyedir. Semtimizin gruru Kasımpaşa kulübümüzün armasının değişiminde, yıllardır semtinin takımına emek ve gönül veren kimsenin, semtimizdeki sivil toplum kuruluşlarının fikri alınmadan yapılmaya çalışan bu zoraki değişikliğin karşısındayız ve bu yanlıştan dönülmediği sürecede karşısında olmaya devam edeceğiz, tribünlerde yer almayacağız.

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Yazar : Sporcu

0 yorum bulunmakta

Bir yorum bırakın


Bir cevap bırakın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>